Õhtujuht Liina Randperele 7 küsimust

Millal tegid oma esimese tööotsa õhtujuhina?

Usun, et minu õhtujuhi töö algas suisa algkoolist, kuna juba siis sai juhitud nii kevadkontserte kui ka lõpuaktuseid nii et kogemustepagas on korralik.

Milliseid sündmusi Sa kõige meelsamini juhid?

Nii nagu mitmekesisus rikastab meie elu toitumises, nii toimib see minu puhul ka ürituste juhtimises. Mulle tõesti meeldib võrdselt hoida kätt pulsil nii jõulupeol, vip kliendi üritusel, suveüritusel kui ka pikalt planeeritud/ehitatud objekti või projekti avamisel.  

Mis Sind eristab võrreldes teiste õhtujuhtidega?

Kuna olen ka ise töötanud üritusturundusagentuuris, siis suudan pakkuda lisaväärtust nii ürituse korralduse kaasamõtlemisel kui ka programmi koostamisel. Samuti treenerina olen  juhendanud treeninguid suveüritustel(mehistest jõutreeningutest, kuni naiselike tantsu ja body-mind treeninguteni) ja teinud väga meeleolukaid tantsukava juhendamisi jõulu/juubelipidudel. Sellised programmi osad on ülimalt lustlikud ja aitavad bändi setti käima lükata esimesest sekundist ning sobivad tõesti kõigile.

Olen ka konverentsi juhtides pakkunud väikest sirutus/virgutusblokki ning ideid kuidas end kontoris vahepeal liikumisega turgutada.

Samuti suudan läbi viia esinemiskoolitust – kuidas paremini, veenvamalt laval või ekraanil mõjuda. Juhendan üritusi nii eesti kui ka inglise keeles.

Mis Sinu arust võib juhtuda kui sündmusel ei ole õhtujuhti?

Keegi peab üritust juhtima ning kui selleks ei ole kindlat inimest siis langeb tihti vastutus korraldajale, kes tegelikult tahaks ka ise pidu nautida või siis kukub juhtimine välja konarlik ja piinlik. Kui aga keegi seda tööd oma õlgadele ei võta, siis on suur oht, et üritus hajub, info on ebapiisav, külalised jäävad neile planeeritust ilma ning pärast on kahju kulutustest mis täie ette ei läinud. 

Milline õhtujuht oled oma stiililt?

Minu stiil on vaba, sõbralik, loov, olen tugev improviseerija, seega ei pea mulle tekste ette kirjutama. Samuti suudan asju haarata lennult ning tulenevalt sellest olen tihti käinud ka päästmas üritusi, kus õhtujuht viimasel hetkel on sunnitud olnud üritusest kõrvale jääma. 

Milline on Sinu soovitus inimesele, kes õhtujuhti otsib?

Mida varem õhtujuht projekti kaasata seda parem, kuna pea kõikidel professionaalsetel õhtujuhtidel on hulgaliselt kogemusi ja häid ideid kuidas üritus ka väga vähese eelarvega meeleolukaks muuta. Ära karda abi küsida.

Veelgi kindlam on aga mulle helistada.

Milline on parim klient, kes annab vabad käed või on kindlate soovidega?

Mõlemad on suurepärased, minu töö on olla paindlik ning kohaneda iga kliendiga.

Võta ühendust

Tõnis Milling

Juhataja / Projektijuht

Kuid lõpuks pole numbrid kunagi tähtsad olnud, vaid tunde loomine. Et inimesed, kes minu poole pöörduvad, võiksid pärast sündmust minna magama mõttega: „Pagan… seda päeva ei unusta ma kunagi!“