Õhtujuht Jaanus Koortile 7 küsimust

Millal tegid oma esimese tööotsa õhtujuhina?

Ega seda kõige esimest enam ei mäletagi täpselt, et kus ja millal ja kellele, kuid hästi on meeles Eesti Meedia jõulupeo juhtimine aastast 2017. Vedasime õhtut koos hea kolleegi Robert Rooliga. Lahe sündmus oli! Kandsime „koledaid kampsuneid“ ja mul oli au tõmmata jalga valged naiste sukkpüksid ja roosa baleriini seelik! Ütleme nii, et nalja sai ja õhtu oli vinge!

Milliseid sündmusi Sa kõige meelsamini juhid?

Igat sündmust on võimalik nautida! Aga enim vast meeldivad sellised, kus on mingi teema ja saab kostüüme kanda ja/või karakteris olla! Eriti tore on siis, kui ka sündmuse tellija on ootusärevuses, asjaga kaasas ja oma kolleege/töötajaid motiveerimas! Siis on kõigil huvitav ja lõbus.

Mis Sind eristab võrreldes teiste õhtujuhtidega?

Ma olen Jaanus Koort ja mind on vaid üks! Aga, kui nüüd väheke sügavamalt mõtiskleda, siis ega raske on öelda! Pole ju teisi õhtujuhte kõrvalt näha ja jälgida saanud. Aga eks ma üks sellise omapärase huumori ja väsimatu ning julge pealehakkamisega õhtujuht olen!

Mis Sinu arust võib juhtuda kui sündmusel ei ole õhtujuhti?

Asi võib laiali valguda, kaotada sihi ja muutuda „laadaks“! Õhtujuhil on kandev roll ja tema sõna maksab. Õhtujuht teab ajagraafikut ja vaatab, et see sujuks! Õhtujuht viib kokku erinevad osapooled, lahendab võimalikke muresid ja teeb kõik endast oleneva selleks, et sündmus oleks osalistele meeldejääv!

Milline õhtujuht oled oma stiililt?

See ennekõike oleneb paljuski sündmuse stiilist! On see formaalsem või vabam? Aga ma pean ennast muhedaks õhtujuhiks. Olen vahetu ja mul meeldib nalja visata ning inimestega suhelda! Kasutan tihti oma õhtujuhtimistel eksprompt intervjueerimisi, mis õigel hetkel ja õigete inimestega lisavad õhtule naeru ja särtsu!

Milline on Sinu soovitus inimesele, kes õhtujuhti otsib?

Kui tegemist on võõra isikuga, kellest sa pole varem miskit kuulnud ega näinud, siis saa selle võimaliku õhtujuhiga kokku. Vaata talle silma ja räägi temaga paar sõna! Usu, see toob rohkelt selgust!

Veelgi kindlam on aga mulle helistada.

Milline on parim klient, kes annab vabad käed või on kindlate soovidega?

Peamine on, et kliendil oleks mingisugune esialgne nägemus oma sündmusest! See ei pea üldsegi eriti detailne olema. Siis saame koos edasi liikuda ja luua meeldejääva sündmuse kõigile!

Võta ühendust

Tõnis Milling

Juhataja / Projektijuht

Kuid lõpuks pole numbrid kunagi tähtsad olnud, vaid tunde loomine. Et inimesed, kes minu poole pöörduvad, võiksid pärast sündmust minna magama mõttega: „Pagan… seda päeva ei unusta ma kunagi!“