Kuidas valida „õige“ õhtujuht?

  1. Õhtujuhi valik sõltub sündmuse iseloomust. Kas  sündmus on mänguline ja õhtujuhilt oodatakse aktiivsete mängude korraldamist, kostüümi kandmist ja energilist olekut. Või oodatakse õhtujuhti pidulikku galat juhtima, kus tema ülesandeks on esinejate sisse- ja välja juhatamine.
  2. Mis keeles toimub sündmuse või peo juhtimine? Kas piisab õhtujuhil suhtlus tasandil inglise keele oskusest või on juba vaja spetsiifilisemat ja perfektset keele oskust. Mitmed õhtujuhid panevad tihti töökeelteks mitmeid keeli aga alati tasub enne läbi rääkida, mida Teie ootate.
    Kahes keeles õhtujuhtimine on palju keerukam, kui arvatakse.  Tihti on keeruline improviseeritud juttu sama sõnumiga tõlkida teise keelde, palju võib tõlkes kaduma minna. Seetõttu tuleb ka arvestada, kuidas on õhtujuhi keele oskus, et kõik ühiselt arusaaksid.
  3. Eriti oluline on, et oleks  õhtujuhiga „klapp“. Saage kokku võimalusel mitme õhtujuhiga ja vaadake, et kas ta ka inimesena on Teile meeldiv. Kui ikka inimesena ta teile ei istu, siis ei ole siin ka midagi teha, valige järgmine. Kui tunnete, et ta on õige, siis süvenege juba peo iseloomu ja kuulake milliseid ettepanekuid on õhtujuhil peo õnnestumisse. Õhtujuht oskab tihti soovitada peokohta, ansamblit, toitlustajat, esinejaid jne.

Õhtujuhi otsingul saab kasutada mitmeid erinevaid kanaleid.

  1. Uurida sõpradelt ja tuttavatelt, et kas neil on soovitusi õhtujuhtide valikul. Uurida , et miks nad teda soovitavad ja, kuidas ning millega  õhtujuht meelde jäi.
  2. Kui näed, et firma x peol on olnud õhtujuht, kes tundub teile sümpaatne, siis võite alati julgelt selle firma peokorraldajaga ühendust võtta ning küsida, et kas nad jäid rahule ja miks?
  3. Võimalik pöörduda oma soovidega ettevõtete poole, kes sündmusi korraldavad. Neil on pikaajalised kogemused ja koostööd mitmete õhtujuhtidega ning oskavad soovitada just sellist õhtujuhti nagu teil vaja.

Milliseid vigu tehakse õhtujuhi valikul?

  1. Otsustatakse ainult hinna põhjal. Te võite saada turu keskmisest odavama õhtujuhi aga kui ta ei täida teie ootusi, siis ei ole ka hinnast kasu.
  2. Ei kohtuta erinevate õhtujuhtidega, et arusaada, kes sobib just Teie üritusele.

Kindlasti on palju aspetke millele tuleb tähelepanu pöörata,  aga lõpliku valiku teete ikkagi teie oma sisetunde järgi.

Võta ühendust

Tõnis Milling

Juhataja / Projektijuht

Kuid lõpuks pole numbrid kunagi tähtsad olnud, vaid tunde loomine. Et inimesed, kes minu poole pöörduvad, võiksid pärast sündmust minna magama mõttega: „Pagan… seda päeva ei unusta ma kunagi!“